Monoqrafiya və dərsliklər
4. Səmədzadə Z.Ə., Məmmədov M.A., Hacıyev E.M., Xəlilov H.A. və b. Heydər Əliyev və Azərbaycanın milli iqtisadi inkişaf modeli, monoqrafiya. Bakı-2020.
5. S.İ.Vəliyeva особенности формирования архитектурно-планировочной структуры общественных центров малых и средних городов Азербайджана. Monoqrafiya. Bakı 2020
6. İ.İ. Baxşıyev, E.M. Həbibova “Maşınlarin dinamikası” kursundan Kurs işi və layihələri. Dərs vəsaiti. Bakı-2020, 268 səh.
7. A.M.Mütəllimov.Geodeziya və kartoqrafiyanın tarixi və metodologiyası. “MSV nəşr”. D/V .Bakı 2020. Səh. 112
8. «Memarlıq mühitinin dizaynı» (29 dekabr 2019-cu il,“02” saylı protokol), Şərq-Qərb, Dərslik. 2020. dos., m.ü.f.d. S.X. Dadaşova ;
9. m.ü.f.d. L.F.Həsənova, «Şəhər mühitinin dizaynında layihələndirmə metodları», dərslik, Bakı,2020 (29 dekabr 2019-cu il,“02” saylı protokol).
10 .Dizayn» kafedrasının baş müəllimi P. N. Əliyev tərəfindən hazırlanan «Qrafik dizayn üzrə tapşırıqlar» adlı dərs vəsaiti, (29 dekabr 2019-cu il,“02” saylı protokol), Bakı 2020.
11. İ. R. Sadıqov. Elastiklik, plastiklik və sürüngənlik nəzəriyyəsinin əsasları, Dərslik, “Təhsil Nəşriyyat-poliqrafiya müəssisəsi ”, Bakı-2019, 740 səh.
12. R.Ə. İskəndərov, Ə.S. Gülgəzli. TEXNİKİ MEXANİKA , “ Nəşriyyat-Poliqrafiya Mərkəzi ”, AzMİU, Bakı 2020, 240 səh.
13. İ.R.Sadıqov, Ə.B.Səzairov, P.Q.Qasımov, Z.M.Xəlilov, A.İ.Mehdiyev
14. Materiallar müqaviməti laboratoriya işlərinin yerinə yetirilməsi üçün metodik göstərişlər, “Politex” MMC-nin mətbəəsi, Bakı-2020, 25 səh.
15. Bakalavr səviyyəsində tədris olunan ”Mühəndis geologiyası və qruntlar mexanikası” fənnindan laboratoriya işlərinin yerinə yetirilməsinə dair metodik göstərişlər, AzMİU Nəşriyyat poliqrafiya mərkəzi, Bakı 2020
16. Məmmədov M.A. Strateji menecment. dərslik. Bakı -2020.
17. Hazırlıq kursları və bakalavr pilləsi üçün “Həndəsi fiqurlardan ibarət kompozisiyanın qurulma qaydalarının tam mərhələli təsvirinin” hazırlanması. Metodik vəsait. C.D.Vəlibəyov; Bakı 2020.
18. Hazırlıq kursları və bakalavr pilləsi üçün “Memarlıq detallarının qurulma qaydalarının tam mərhələli təsvirinin” hazırlanması. Metodik vəsait. P.M.İ.Cəfərov; Bakı 2020.
19. A.T.Səlimova, E.H.Ələsgərov, Ü.E.Ələsgərov, S.V,Hüseynov учебное пособие «Проектирование банков» AZ АzİMU, 2020 Baki.
20. Tağıyev Aslan Əyyub oğlu, Məmmədova Rübabə Cəfər qızı, Həsənova Lalə Nuru qızı, Əliyeva Afaq Əbdül qızı AutoCAD-Mühəndis və kompüter qrafikası tədris vəsaiti. Bakı -2020
21. Həsənova Lalə Nuru qızı, Pirverdiyeva Lalə Rauf qızı «Начертательная геометрия» Учебное пособие Az.MİU “Nəşriyyat-Poliqrafiya Mərkəzi” Bakı-2020
22. Rus dilində oxu vərdişləri və nitqin inkişafı üzrə dərs vəsaiti. AzMİU-NPM 2020
23. Ə.B.Əliyev, N.M.Babayev. Üzvi kimya- D/V. 320 səh.
24. N.M.Babayev, Ş.S.Əhməd. Ətraf mühitin kimyasından laboratoriya işləri-D/V. 67 səh.
25. dos. Hacıyev Y.Z. İnşaat istilik fizikasi (magistr hazırlığı üçün), Bakı-2020, 148 səh. (23-44 D/V).
26. Mikroiqlimi təmin edən sistemlər (magistr hazırlığı üçün), Bakı-2020,185 səh.
27. Ventilyasiya və kondisioner sistemləri fizikasi (magistr hazırlığı üçün), Bakı-2020.150 səh.
28. b/m. Həsənov T. Q. Elektrik enerjisinin istehsali, Elektrik şəbəkələri və sistemləri, Elektrik təchizatı, Elektrotexnika.
29. dos. Əkbərova S.M.Bina və yaşayiş məntəqələrinin mühəndis sistemləri (ingilis dilində), Soyutma və iqlim sistemləri üçün enerji və ətraf mühit menecmenti, Bakı 2020,120 səh. İstilik, qaz təchizati -1, Системы вентиляции и кондиционирования, Строительная теплофизика.
30. Əliyev M.A. Su kimyası və mikrobiologiya.
31. Feyziyeva G.H. Müasir istilik təchizatıı sistemləri
32. Ələsgərov G.A. Alternativ regenerativ enerji sistemləri, Bakı 2020,106 səh.
33. Ələsgərov G.A. Binalarda termiki proseslər üçün enerci və maddə nəqli,
34. Ələsgərov G.A. İsitmə sistemləri, Bakı 2020, 87səh.
35. İsitmə və iqlim qurğulari üçün rəqəmsal tənzimləmə sistemləri, İsitmə və iqlim qurğulari üçün tənzimləmə texnikasinin əsaslari (magistr pilləsi üçün), Bakı 2020, 91 səh. Rəqəmli binalarin avtomatlaşdirilmasi (magistr pilləsi üçün)
36. Yusifov E.Ə., Əliyev M.A. Binaların və yaşayış məntəqələrinin mühəndis sistemləri, Bakı 2020,190 səh.
37. Yusifov E.Ə., Feyziyeva G.H., Əliyev M.A., İsmayılov R.T. İstilik, qaz təchizatı – 1, Bakı 2020,195 səh.
38. Yusifov E.Ə., Əliyev M.A. Mühəndis sistemləri və avadanlıqları, Bakı 2020, 98 səh. dos.Yusifov E.Ə. Şəhərlərin kommunikasiya sistemləri, Bakı 2020.192 səh.
39. Quliyev Ə.M., G.H.Feyziyeva, A.K. Kərimov Sənaye müəssisələrinin su təchizatı fənnindən laboratoriya praktikumu. Dərs vəsaiti, Bakı 2020, 134 səh.
40. Cavadova M.M. Binaların elektrik avadanlığı və elektrik təchizatı, Bakı 2020, 91 səh. Elektrotexniki materiallar, Bakı 2020, 94 səh. Elektrik təchizatı (rus dilində), Elektroenergetikanın əsasları, Elektrotexnikanin əsaslari, Yüksək gərginlik texnikası.
41. dos. Mehdiyev B.Q. Elektrik işiqlanmasinin əsasları, Elektrik maşinlari – 2, Elektrotexnika – 1, Elektrotexnika – 2,
42. Mansurov M.M. Su təchizati sistemlərinin istismari, Binalarin sanitar-texniki avadanlıqları.
43. Quliyev F.S. Binalarin sanitar-texniki avadanlıqları (rus dilində).
44. Kərimov A.K. İxtisas elminin müasir problemleri.
45. Bayramova A. İ. Elektrotexnika
46. Mirzə Gülnarə. Çirkab sularin kənarlaşdirilmasi, Elmi tədqiqatların üsulları, Su təchizati sistemləri
47. Musaeva N.F., Hasanalizada R.Z. Computational experiments. Guidelines for laboratory works. (İn English). Baku, 2020, 140 p. (dərs vəsaiti).
48. İsayev M.M., Mahmudbeyli L.S. Şəkərəliyev S.H, Osmanov A. Nəqliyyatda Avtomatlaşdırılmış İdarəetmə Sistemləri. Dərslik.Bakı. 2020. 258 səh.
49. İsayev M.M., Mahmudbeyli L.S., Qurbanov F. İnformasiya Sistemləri və Verilənlər Bazası. Dərslik. Bakı. 2020. 268 səh.
50. Səttarova Ülkər, Rzayeva Nərmin, Məmmədova Valeriya.Verilənlər bazaları. Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti, TMŞ –nın 19 fevral iclasının qərarı-protokol №2, 2020. Dərs vəsaiti.
51. Dərs vəsaiti: “Nəqliyyat qurğularının avtomatlaş-dırılmış layihələndirmə sistemləri”, Bağırov B.İ., Yusifzadə E.N., Quliyev E.B.
52. Metodik vəsaiti: “Avtomatlaşdırılmış layihə sistemləri-nəqliyyat yolları”(ALS-NY), B.İ.Bağırov. Çapa imzalanmışdır: 27.01.2020.
53. Metodik vəsait: “Nəqliyyat vasitələrinin təhlükəsizliyi və avtotexniki ekspertizası”, İ.M.Çobanzadə, R.Ə. Allahverdiyev, Çapa imzalanmışdır: 12.02.2020.

1. Prof. Dadashov Siyavush Abdulkhalig oglu, "Language of the Turkish carpet in the Azerbaijani model". Monograph. Baku 2020, p.144, 60 illust.
2 Prof. Abdullayeva R.H. "The theory of culturology and art", Monograph. Baku 2020,232s.
3. Sh.A. Ahmadova “Isa Habibeyli: National Ideology Azerbaijanism” Monograph. Baku - 2020
4. Samadzade Z.A., Mammadov M.A., Hajiyev E.M., Khalilov H.A. and b. Heydar Aliyev and the model of national economic development of Azerbaijan, monograph. Baku 2020.
5. S.I. Valiyeva Features of formation of architectural and planning structure of public centers of small and medium-sized cities of Azerbaijan. Monograph. Baku 2020
6. İ.İ. Bakhshiyev, E.M. Habibova from the course "Dynamics of machines" Course work and projects. Textbook. Baku 2020, 268 pages.
7. A.M. Mutallimov. History and methodology of geodesy and cartography. "MSV edition". D / V .Baku 2020. p. 112
8. "Design of the architectural environment" (December 29, 2019, Protocol No. 02), East-West, Textbook. 2020. dos., PhD in architecture. S.X. Dadashova;
9. PhD in architecture. L.F. Hasanova, "Design methods in the design of the urban environment", textbook, Baku, 2020 (December 29, 2019, "Protocol No. 02").
10. Textbook "Tasks on graphic design" prepared by the head teacher of the department "Design" PN Aliyev (December 29, 2019, "Protocol No. 02"), Baku 2020.
11. İ. R. Sadigov. Fundamentals of the theory of elasticity, plasticity and creep, Textbook, "Education Publishing and Printing House", Baku-2019, 740 pages.
12. R.A. Iskandarov, A.S. Rosemary. TECHNICAL MECHANICS, “Publishing and Printing Center”, AzUAC, Baku 2020, 240 pages.
13. I.R. Sadigov, A.B. Sazairov, P.G. Gasimov, Z.M. ​​Khalilov, A.I.Mehdiyev
14. Methodical instructions for performance of laboratory work on materials resistance, Politex LLC printing house, Baku 2020, 25 pages.
15. Methodical instructions on implementation of laboratory works on the subject "Engineering geology and soil mechanics" taught at the bachelor's level, AzAUC Publishing and Printing Center, Baku 2020
16. Mammadov M.A. Management strategies. textbook. Baku -2020.
17. Preparation of "Complete step-by-step description of the rules of construction of the composition of geometric figures" for preparatory courses and bachelor's degree. Methodical aids. C.D.Valibeyov; Baku 2020.
18. Preparation of "Complete step-by-step description of the rules of construction of architectural details" for preparatory courses and bachelor's degree. Methodical aids. P.M.I.Jafarov; Baku 2020.
19. A.T. Salimova, E.H. Alasgarov, U.E. Alasgarov, S.V., Huseynov textbook "Design of banks" AZ AzUAC, 2020 Baku.
20. Tagiyev Aslan Ayyub oglu, Mammadova Rubaba Jafar gizi, Hasanova Lala Nuru gizi, Aliyeva Afag Abdul gizi AutoCAD-Engineering and computer graphics teaching aid. Baku -2020
21. Hasanova Lala Nuru gizi, Pirverdiyeva Lala Rauf gizi “Descriptive geometry” Textbook Az.MIU “Publishing and Printing Center” Baku-2020
22. Textbook on reading skills and speech development in Russian. AzMU-NPM 2020
23. A.B. Aliyev, N.M. Babayev. Organic chemistry- D / V. 320 pages.
24. N.M. Babayev, Sh.S. Ahmad. Laboratory work on environmental chemistry-D / V. 67 p.
25. dos. Hacıyev Y.Z. Construction thermal physics (for master's degree), Baku 2020, 148 pages. (23-44 D / V).
26. Systems providing microclimate (for master's degree), Baku 2020, 185 pages.
27. Physics of ventilation and air conditioning systems (for master's degree), Baku 2020.150 p.
28. h / t. Hasanov T.G. Electricity generation, Electric networks and systems, Power supply, Electrical engineering.
29. dos. Akbarova SM Engineering systems of buildings and settlements (in English), Energy and environmental management for cooling and climate systems, Baku 2020,120 p. Heating, gas supply -1, Ventilation and air conditioning systems, Construction thermophysics.
30. Aliyev M.A. Hydrochemistry and microbiology.
31. Feyziyeva G.H. Modern heating supply systems
32. Alasgarov G.A. Alternative regenerative energy systems, Baku 2020,106 p.
33. Alasgarov G.A. Energy and substance transport for thermal processes in buildings,
34. Alasgarov G.A. Heating systems, Baku 2020, 87 pages.
35. Digital control systems for heating and climate devices, Basics of regulation techniques for heating and climate devices (for master's degree), Baku 2020, 91 pages. Automation of digital buildings (for master's degree)
36. Yusifov E.A., Aliyev M.A. Engineering systems of buildings and settlements, Baku 2020,190 p.
37. Yusifov E.A., Feyziyeva G.H., Aliyev M.A., Ismayilov R.T. Heating, gas supply - 1, Baku 2020,195 pages.
38. Yusifov E.A., Aliyev M.A. Engineering systems and equipment, Baku 2020, 98 pages. dos.Yusifov E.A. Communication systems of cities, Baku 2020.192 p.
39. Guliyev AM, G.H.Feyziyeva, A.K. Karimov Laboratory practicum on the subject of water supply of industrial enterprises. Textbook, Baku 2020, 134 pages.                                                                                               40. Cavadova M.M. Electrical equipment and power supply of buildings, Baku 2020, 91 pages. Electrotechnical materials, Baku 2020, 94 pages. Power supply (in Russian), Basics of Electric Power Engineering, Basics of Electrical Engineering, High Voltage Engineering.
41. dos. Mehdiyev B.Q. Basics of electric lighting, Electric cars - 2, Electrical engineering - 1, Electrical engineering - 2,
42. Mansurov M.M. Operation of water supply systems, Sanitary equipment of buildings.
43. Quliyev F.S. Sanitary equipment of buildings (in Russian).
44. Karimov A.K. Modern problems of specialty science.
45. Bayramova A. İ. Electrical engineering
46. ​​Mirza Gulnara. Wastewater disposal, Scientific research methods, Water supply systems
47. Musaeva N.F., Hasanalizada R.Z. Computational experiments. Guidelines for laboratory works. (In English). Baku, 2020, 140 p. (Textbook).
48. Isayev M.M., Mahmudbeyli L.S. Shakaraliyev SH, Osmanov A. Automated Transport Control Systems. Textbook. Baku. 2020. 258 p.
49. Isayev M.M., Mahmudbeyli L.S., Gurbanov F. Information Systems and Databases. Textbook. Baku. 2020. 268 p.
50. Sattarova Ulker, Rzayeva Narmin, Mammadova Valeria. Databases. Azerbaijan University of Architecture and Construction, Decision-minutes of the meeting of the Board of Directors on February 19 №2, 2020. Textbook.
51. Textbook: "Automated design systems of transport facilities", Bagirov B.I., Yusifzade E.N., Guliyev E.B.
52. Methodical aids: “Automated design systems-transport roads” (ALS-NY), B.I. Bagirov. Signed for publication: 27.01.2020.
53. Methodical aids: “Safety of vehicles and auto-technical examination”, I.M. Chobanzade, R.A. Allahverdiyev, Signed for publication: 12.02.2020.
54. Methodical instructions - For the implementation of the course on the discipline "Construction of automobile roads", Karaeva S. D., Zhivaeva T.S., Allahverdiev R. A., Signed for publication: 12.02.2020.