“Dəniz daşımaları və liman logistikası” adlı təlimi uğurla başa vuran tələbələrə sertifikatlar təqdim olunub
Bu gün Azərbaycan Memarlıq İnşaat Universitetinin (AzMİU) Nəqliyyat fakültəsində Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarəti Limanı (BBDTL) tərəfindən təşkil olunan “Dəniz daşımaları və liman logistikası” adlı təlimi uğurla başa vuran tələbələrə sertifikatlar təqdim olunub.
Tədbiri giriş sözü ilə açan Nəqliyyat fakültəsinin dekanı Elçin Yusifzadə öncə BBDTL-nin əməkdaşlarına universitet rəhbərliyinin təşəkkürünü çatdırıb, 5 günlük təlimin tələbələrimiz üçün çox faydalı və uğurlu keçdiyini qeyd edib. E.Yusifzadə ümidvar olduğunu bildirib ki, ikitərəfli əlaqələr mütəmadi və davamlı olacaq.
Təlimin təşkili üçün universitet adından BBTL-nin rəhbərliyinə minnətdarlıq edən Tədris işləri üzrə prorektor Akif Qasımov bu cür təlimlərin tələbələrin universitetdə qazandıqları nəzəri biliklərinin praktikada möhkəmləndirilməsi baxımından önəmli olduğunu vurğulayıb. Tədbirdə çıxış edən  BBTL-nin Təlim mərkəzinin direktoru Orxan Adıgözəlov və aparıcı mütəxəssis Nicat Şabanlı belə layihələrin gələcəkdə də davam etdiriləcəyini planlaşdırdıqlarını diqqətə çatdırıb.
Çıxışlardan sonra sertifikatların təqdimolunma mərasimi keçirilib. Onu da qeyd edək ki, sertifikatlar təlimin attestasiyasından müvəffəqiyyətlə keçənlərə verilir.
Görüşdə BBDTL-nin Yük terminalının müdiri Elxan Babayev və Liman əməliyyatları departamentinin nəzarət şöbəsinin rəisi Elmidar Kərimov da iştirak ediblər.

Successful Students of the Training on "Maritime Transport and Port Logistics" Presented with Certificates
Today, certificates were awarded to students who successfully completed the training on "Maritime Transport and Port Logistics" organized by the Baku International Sea Trade Port (BISTP) at the Transportation Faculty of the Azerbaijan University of Architecture and Construction (AzUAC).
Opening the event with introductory remarks, the Dean of the Transportation Faculty, Elchin Yusifzade, first expressed gratitude to the colleagues from BISTP on behalf of the university leadership, noting that the 5-day training was very beneficial and successful for our students. E.Yusifzade expressed hope that the bilateral relations will be continuous and ongoing.
Expressing gratitude to the BISTP management on behalf of the university for organizing the training, Vice-Rector for Academic Affairs Akif Gasimov emphasized the importance of such training sessions in reinforcing the theoretical knowledge acquired by students at the university in practice.
During the event, speeches were delivered by Orkhan Adigözəlov, the Director of the Training Center at BISTP, and lead specialist Nicjat Shabanli, who highlighted their plans to continue such projects in the future.
Following the speeches, a ceremony was held to present the certificates. It is worth noting that certificates are awarded to those who successfully pass the certification of the training.
In the meeting, Elshan Babayev, the Director of the Cargo Terminal at BISTP, and Elmidar Karimov, the head of the Port Operations Department, also participated.