Əcnəbi tələbələrimiz Zəfərə həsr olunmuş ağacəkmə aksiyasında iştirak edib
Noyabrın 20-də Ekologiya və Təbii Sərvətlər, Təhsil nazirliklərinin, IDEA İctimai Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə Xocəsən qəsəbəsində “Yaşıl Marafon” layihəsi çərçivəsində “Zəfərdən yaşıl düşüncəyə” devizi altında ağacəkmə kampaniyası baş tutub.
Ağacəkmə kampaniyasında müvafiq qurumların rəhbər şəxsləri və aidiyyəti struktur bölmə rəhbərləri, ölkəmizdə təhsil alan əcnəbi tələbələr, ali təhsil müəssisələrinin nümayəndələri, "2007-2015 Dövlət Proqramı" və “Hökumətlərarası Təqaüd Proqramları (HTP)" məzunları iştirak ediblər. Dövlət Miqrasiya Xidmətinin və Xarici İşlər Nazirliyinin Beynəlxalq İnkişafa Yardım Agentliyinin (AIDA) nümayəndələri də sözügedən marafona qoşulublar.
Ekoloji vəziyyətin yaxşılaşdırılması, yaşıllıqların artırılması, eyni zamanda əcnəbi tələbələrin şəbəkələşməsi və ictimai aktivliyinin artırılması, əcnəbilərin Azərbaycanda təhsilinin təşviqi məqsədilə payız ağacəkmə marafonunda 17 ali təhsil müəssisəsindən 48 ölkəni əhatə edən 100-dən çox əcnəbi tələbə iştirak edib.

Our foreign students took part in a tree-planting campaign dedicated to the Victory
On December 2, 2021, within the framework of the "Green Marathon" project organized jointly by the Ministry of Ecology and Natural Resources, the Ministry of Education, and IDEA Public Union, a tree planting campaign was held under the slogan "From Victory to Green Thinking" in the settlement of Khojasan.
The campaign was attended by leaders of relevant institutions, foreign students studying in Azerbaijan, representatives of higher education institutions, graduates of the "2007-2015 State Program" and "Interstate Scholarship Programs (ISP)." Representatives from the State Migration Service, and Azerbaijan International Development Agency (AIDA) of the Ministry of Foreign Affairs, also joined the marathon.
The aim of the tree planting campaign was to improve the ecological situation, increase greenery, and promote public activity, as well as to promote education in Azerbaijan. More than 100 foreign students from 17 higher education institutions participated in the autumn tree planting marathon.
At the end of the event, participants' impressions were listened to, and a group photo was taken with them.