“Schneider Electric” beynəlxalq şirkətinin nümayəndələri AzMİU-da
“Schneider Electric” beynəlxalq şirkətinin nümayəndələri Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetində (AzMİU) qonaq olub. Şirkətin Mərkəzi Asiya, Gürcüstan və Azərbaycan üzrə rəhbəri Dan Vlasceanu, enerji və infrastruktur üzrə layihə meneceri Mirməhəmməd Səməndərzadə, energetika və tikinti sahəsində yeni texnologiyaların tətbiqi üzrə mühəndis Elbəy Rüstəmzadə və sənaye avtomatikası sahəsində yeni texnologiyaların tətbiqi üzrə mühəndis Firuzə Əliyeva AzMİU-nun rektoru professor Gülçöhrə Məmmədova ilə görüşüblər.
Qarşılıqlı müzakirələr və işgüzar mühitdə keçən görüşdə mühəndis kommunikasiya sistemlərinin optimal idarə olunması, itkilərin azaldılması, enerji tələbatının tənzimlənməsi, şəhər infrastrukturunda smart texnologiyalar və s. sahələrdə qarşılıqlı əlaqələrin yaradılması,  mütəxəssis hazırlığında şirkətin təcrübəsindən istifadə olunması məsələləri müzakirə olunub. Görüşün sonunda AzMİU ilə Schneider Electric şirkəti arasında memorandum imzalanması qərara alınıb.
Görüşdə Universitetin Tədris işləri üzrə prorektoru A.Qasımov, Su təsərrüfatı və mühəndis kommunikasiya sistemləri fakültəsinin dekanı Z.Musayev və Mühəndis sistemləri və qurğularının tikintisi kafedrasının müdiri N.Məmmədov da iştirak edib.

Representatives of Schneider Electric International Company at AzUAC
Representatives of the international company Schneider Electric visited the Azerbaijan University of Architecture and Construction (AzUAC). The head of the company for Central Asia, Georgia and AzerbaijanDan Vlasceanu, the project manager for energy and infrastructure Mirmohammed Samandarzade, the engineer for the application of new technologies in the field of energy and construction Elbay Rustamzade and the engineer for the application of new technologies in the field of industrial automation Firuza Aliyeva met with the rector of AzUAC, professor Gulchohra Mammadova.
Optimal management of engineering communication systems, losses reduction, regulation of energy demand, smart technologies in urban infrastructure, creation of mutual relations in different fields, the use of the company's experience in specialist training tasks were discussed in a meeting held in a business environment.At the end of the meeting it was decided to sign a memorandum between AzUAC and Schneider Electric.
The vice-rector for educational affairs of the university A. Gasimov, the dean of the Water management and engineering communication systems faculty Z. Musayev and the head of the construction of engineering systems and facilities department N. Mammadov also participated in the meeting.