IV kurs tələbələrinin nəzərinə!
Tədris planına müvafiq olaraq AzMİU-nun sonuncu kurs tələbələri VIII semestrdə 14 həftəlik istehsalat təcrübəsinə göndəriləcəkdir. Tələbələr universitet tərəfindən göndərilən təcrübə yerlərindən əlavə, işlədiyi və ya təcrübə keçmək istədiyi müəssisələrdən məktub gətirərək, istehsalat təcrübələrini həmin müəssisədə keçmək imkanını əldə edə bilərlər. Bunun üçün müəssisə tərəfindən universitetə təqdim olunan məktubu Təcrübə və Karyera Mərkəzinə təqdim edilməsi zəruridir. Yalnız aşağıdakı tələblərə cavab verilən məktublar qəbul ediləcəkdir:
Müəssisənin fəaliyyət sahəsi (şirkət, təşkilat) mütləq şəkildə tələbənin təhsil aldığı ixtisasa uyğun olmalıdır.
Obyekt tipli və ya müvəqqəti fəaliyyət göstərən kiçik müəssisələrdə istehsalat təcrübəsinin keçirilməsinə icazə verilmir.
Məktub rəsmi blankda, müəssisənin rəhbərliyi tərəfindən imzalanmış şəkildə, universitetin rektoruna müraciət formasında yazılmalıdır.  (Məktub mütləq şəkildə nömrələnməlidir).
Müəssisə haqqında qısa məlumat, tələbənin adı, soyadı, qrup nömrəsi və tam olaraq təcrübə keçəcəyi şöbə (və ya layihənin adı) qeyd edilməlidir.
Müəssisənin əlaqə nömrəsi, ünvanı dəqiq qeyd edilməlidir.
Məktubların son qəbul tarixi: 27.12.2021
Əlavə məlumat üçün “Təcrübə və karyera” Mərkəzinə yaxınlaşa bilərsiniz. I №-li tədris binası, 4-cü mərtəbə, 403 otaq.
Əlaqə: (012) 5392695
II kurs magistrantların nəzərinə!
Tədris planına müvafiq olaraq AzMİU-da təhsil alan II-ci kurs magistrantları sonuncu semestrdə 8 həftəlik Elmi-tədqiqat və Elmi-pedaqoji təcrübələrinə göndəriləcəkdir.
Magistrant universitetin təyin etdiyi elmi-tədqiqat müəssisələrindən savayı, istədiyi tədqiqat müəssisəsində təcrübə keçmək imkanını yalnız, həmin müəssisədə elmi-tədqiqat laboratoriyası olduğu halda əldə edə bilər.
Bunun üçün müəssisə tərəfindən universitetə təqdim olunan məktubu Təcrübə və Karyera Mərkəzinə təqdim edilməsi zəruridir. Yalnız aşağıdakı tələblərə cavab verilən məktublar qəbul ediləcəkdir:
Müəssisə magistrantın təhsil aldığı ixtisasa uyğun olmalıdır.
Məktub rəsmi blankda, müəssisənin rəhbərliyi tərəfindən imzalanmış şəkildə, universitetin rektoruna müraciət formasında yazılmalıdır.
Məktub mütləq şəkildə nömrələnməlidir.
Məktubda magistrantın adı, soyadı, qrup nömrəsi və təcrübə keçəcəyi elmi-tədqiqat laboratoriyasının adı tam qeyd edilməlidir.
Müəssisənin əlaqə nömrəsi, ünvanı məktubun üzərində dəqiq qeyd edilməlidir.
Məktubların son qəbul tarixi:
1) Pilot təcrübə proqramı çərçivəsində yönləndiriləcək magistrantlar üçün: 08.10.2021
2) Ənənəvi təcrübə proqramı çərçivəsində yönləndiriləcək magistrantlar üçün: 27.12.2021

To the attention of IV year students!
According to the curriculum, the last year students of AzUAC will be sent to a 14-week internship in the VIII semester. In addition to the internships sent by the university, students can get an internship at the institution where they work or want to do an internship by bringing a letter. For this purpose, it is necessary to submit the letter submitted by the institution to the university to the Internship and Career Center. Only letters that meet the following requirements will be accepted:
• The field of activity of the enterprise (company, organization) must correspond to the specialty in which the student is studying.
• It is not allowed to conduct internships in small enterprises of object type or temporarily operating.
• The letter must be written on an official form, signed by the management of the institution, in the form of an appeal to the rector of the university. (The letter must be numbered).
• A brief description of the institution, the student's name, surname, group number, and the department in which the internship will take place (or the name of the project) should be noted.
• The contact number and address of the enterprise must be clearly indicated.
Deadline for receipt of letters: 27.12.2021
For more information, please contact the "Internship and Career" Center. Educational building I, 4th floor, 403 rooms.
Contact: (012) 5392695
To the attention of II year masters!
According to the curriculum, second-year masters studying at AzUAC will be sent to 8-week research and scientific-pedagogical internships in the last semester.
In addition to the research institutions designated by the university, the master may have the opportunity to do an internship at any research institution only if the institution has a research laboratory.
For this purpose, it is necessary to submit the letter submitted by the institution to the university to the Internship and Career Center. Only letters that meet the following requirements will be accepted:
• The institution must be relevant to the specialty in which the master is studying.
• The letter must be written on an official form, signed by the management of the institution, in the form of an appeal to the rector of the university.
• The letter must be numbered.
• The letter must include the name, surname, group number and the name of the research laboratory where the master's degree will be conducted.
• The contact number and address of the enterprise must be clearly indicated on the letter.
Deadline for letters:
1) For masters to be directed within the pilot internship program: 08.10.2021
2) For masters to be directed within the traditional internship program: 27.12.2021