AzMİU-nun əməkdaşı “EU4Business” layihəsi çərçivəsində Estoniyada səfərdə olub
Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin (AzMİU) İnnovativ Biznes İnkubator Mərkəzinin rəhbəri Nəsibə Əmirbəyova “EU4Business” layihəsi çərçivəsində Estoniyada səfərdə olub. O, ölkəmizin rəqəmsal inkişaf və startap ekosistemin öyrənilməsi məqsədi ilə biznesə dəstək təşkilatlarının nümayəndələri ilə birgə təlimlərdə iştirak edib.
N.Əmirbəyova səfər çərçivəsində Estoniyada proaktiv rəqəmsal idarəçilik, elektron xidmətlər, startaplar, yaradıcı sənayelər və yaradıcı məkanlar üzrə bir sıra təcrübələrlə yerində tanış olub. Səfər iştirakçılarına “CIVITTA Consulting”, Estoniya Biznes və İnnovasiyalar Agentliyi, “Startup Estonia”, “Creative Estonia”, “E-Estonia”, “Byukhale creative hub”, “Tellisckivi creative city” kimi yaradıcı məkanlar və onların rezidentləri, “Tallinn creative incubator” kimi qurumlarının fəaliyyətləri barədə təqdimatlar edilib.
Bunlardan əlavə, iştirakçılar Estoniyanın əsas startap və “Tech Eventi” olan “Latitude59” konfransına, həmçinin investorların, yaradıcı sahibkarların iştirak etdiyi digər konfranslara da qatılıblar.
Qeyd edək ki, səfər proqramında Azərbaycan, Gürcüstan, Moldova, Ukrayna və Ermənistandan olan təşkilatların nümayəndələri iştirak ediblər.

Staff Member of AzUAC Participated in Training in Estonia Within the Framework of EU4Business project.
The head of the Innovative Business Incubator Center Nasiba Amirbayova of the Azerbaijan Architecture and Construction University (AzUAC), has recently visited Estonia within the framework of the EU4Business project.
According to a statement from AzUAC to AZERTAC, she participated in joint training sessions with representatives of business support organizations to study the digital development and startup ecosystem in our country. N. Amirbayova also had the opportunity to familiarize herself with proactive digital governance, e-services, startups, creative industries and creative spaces in Estonia through a series of experiences. Participants were provided with information about the activities of creative spaces such as "CIVITTA Consulting", the Estonian Business and Innovation Agency, "Startup Estonia", "Creative Estonia", "E-Estonia", creative hubs like "ByukhaleCreative Hub" and "Tellisckivi Creative City", as well as their residents and institutions such as the "Tallinn Creative Incubator".
In addition, participants also attended Estonia's main startup "Latitude59" of "Tech Event" conference, as well as other conferences attended by investors and creative entrepreneurs.
It is worth noting that representatives of organizations from Azerbaijan, Georgia, Moldova, Ukraine and Armenia participated in the training sessions.