“Erasmus Village” layihəsi çərçivəsində AzMİU-nun stendi nümayiş olunub [16.11.2022]
Bakıda Azərbaycan Respublikasının Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyinin dəstəyi və “Erasmus Tələbə Şəbəkəsi – Azərbaycan” İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə “Erasmus Village” layihəsi keçirilib.
Layihənin açılışında “Erasmus Tələbə Şəbəkəsi – Azərbaycan” İctimai Birliyinin sədri Əli Tağıyev, QHT-lərə Dövlət Dəstəyi Agentliyinin şöbə müdiri Toğrul Məmmədli, Azərbaycanda “Horizon Europe” proqramının milli əlaqələndiricisi İlham Hümbətov, Milli Erasmus+ ofisinin rəhbəri Pərviz Bağırov, AHK və Erasmus+ üzrə rəsmi məlumat mərkəzinin direktoru Ramiz Əliyev və yerli ali təhsil müəssisələri təmsilçiləri iştirak ediblər. Tədbirdə Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetini (AzMİU) Xarici əlaqələr şöbəsinin müdiri, dosent Fərhad Əliyev, şöbənin əməkdaşları Tural Atayev, Arzu Vəli-zadə və Natiq Məhəməliyev təmsil ediblər.
Layihə çərçivəsində iştirakçılar xaricdə təhsil almaq və təcrübə keçməklə bağlı müxtəlif interaktiv sessiyalarda iştirak etmək imkanı əldə ediblər. Həmçinin “Erasmus Village” layihəsinin tərkib hissəsi olaraq xarici ölkələrin diplomatik nümayəndəlikləri, beynəlxalq təşkilatlar, yerli universitetlərin beynəlxalq əlaqələr şöbələri, beynəlxalq məlumat mərkəzləri kimi qurumların iştirakı ilə “Beynəlxalq təhsil və təcrübə” adlı sərgi də təşkil olunub. Sərgidə AzMİU-nun fərdi stendi yer alıb. Ümumilikdə universitetin iştirak etdiyi beynəlxalq layihələr, ikili diplom və mübadilə proqramları barədə flayer, broşur, kitablar və müxtəlif məlumatlandırıcı çap məhsullarının münayiş etdirildiyi stend sərgi iştirakçılarının böyük marağına səbəb olub.

As Part of "Erasmus Village" Project, AzUAC's Booth Was Showcased
The "Erasmus Village" project was organized in Baku with the support of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and the organization of the "Erasmus Student Network - Azerbaijan" Public Association.
The president of the "Erasmus Student Network - Azerbaijan" Public Association Ali Taghiyev, Head of the State Agency for Public Service and Social Innovations to Non-Governmental Organizations department Toghrul Mammadli, National Contact Point for "Horizon Europe" Program in Azerbaijan Ilham Humbatov, the head of the National Erasmus+ Office Parviz Baghirov, the director of AHK and Erasmus+ Information Center Ramiz Aliyev and representatives of local higher education institutions participated in the opening ceremony of the project. Representatives of the Azerbaijan University of Architecture and Construction (AzUAC) at the event were, the head of the International relations department Farhad Aliyev along with colleagues TuralAtayev, Arzu Valizade and Natig Mehamaliyev.
As part of the project, participants had the opportunity to take part in various interactive sessions related to studying abroad and gaining experience. Additionally, as a component of the "Erasmus Village" project, an exhibition titled "International Education and Experience" was organized with the participation of diplomatic missions of foreign countries, international organizations, international relations departments of local universities, and international information centers. AzUAC had an individual booth at the exhibition. Overall, the display of flyers, brochures, books and various informational materials about the university's participation in international projects, dual diploma programs and exchange programs at the booth attracted significant interest from exhibition participants.