Keyfiyyətə Nəzarət Mərkəzi müəllimlər üçün növbəti seminar keçirib [13.06.2022]
Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin (AzMİU) Keyfiyyətə Nəzarət Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə Su təsərrüfatı və mühəndis kommunikasiya sistemləri fakültəsində “Tədris prosesində müasir metodika və texnologiyaların tətbiqi” mövzusunda növbəti seminar keçirilib. Seminarda Universitetin müxtəlif fakültələrindən 50-dən artıq professor-müəllim heyəti, o cümlədən, kafedra müdirləri N.Məmmədov, M.Hacıyev, A.Məmmədova, F.Lətifov, rektorun müşaviri İ.Mərdanov iştirak ediblər.
Mühəndis sistemləri və qurğularının tikintisi kafedrasının müdiri N.Məmmədov və İqtisadi nəzəriyyə və marketinq kafedrasının dosenti K.Ağayeva çıxış edərək tədbirin əhəmiyyətindən danışıblar.
Mühəndis sistemləri və qurğularının tikintisi kafedrasının dosenti Samirə Əkbərova “Tədris prosesində müasir metodika və texnologiyaların tətbiqi” mövzusunda geniş məruzə ilə çıxış edib. O, təqdimatında dərsin maraqlı, müasir tələblər səviyyəsində və keyfiyyətli təqdim olunması, tələbələr tərəfindən daha tez mənimsənilməsi üçün tətbiq etdiyi yeni metodikadan danışıb, öz təcrübəsini bölüşüb.
Təqdimatdan sonra seminar iştirakçıları mövzu ətrafında qızğın müzakirələr aparıb, öz fikirlərini bildiriblər və ortaya çıxan suallara aydınlıq gətiriblər.
Qeyd olunub ki, silsilə seminarların keçirilməsində məqsəd tədrisin keyfiyyətini artırmaq üçün dərs prosesində müasir metod və üsulların düzgün tətbiqi istiqamətində müəllimləri maarifləndirmək, tədrisin metodikasına yeni yanaşmalar, eyni zamanda müəllimlər tərəfindən təcrübə mübadiləsinin təmin olunmasıdır. Növbəti seminarların Universitetin İnşaat və Nəqliyyat fakültələrində keçirilməsi nəzərdə tutulub.

The Quality Control Center of the Azerbaijan University of Architecture and Construction (AzUAC) organized the next seminar on “Application of Modern Methodologies and Technologies in the Teaching Process” at the Faculty of Water Supply and Engineering Communications. More than 50 professors and teachers from various faculties of the university, including department heads N. Mammadov, M. Hajiyev, A. Mammadova, F. Latifov, and the rector’s advisor I. Mardanov, participated in the seminar.
The director of the Department of Engineering Systems and Construction of Devices, N. Mammadov, and the associate professor of the Department of Economic Theory and Marketing, K. Agayeva, spoke about the importance of the event.
Associate Professor Samira Akbarova from the Department of Engineering Systems and Construction of Devices delivered a comprehensive presentation on the topic “Application of Modern Methodologies and Technologies in the Teaching Process.” In her presentation she talked about the new methodologies she has applied to make classes more interesting, meeting modernrequirements, and with high quality, to be mastered by students more easily and quickly, and shared her own experiences.
Following the presentations, the participants of the seminar engaged in discussions around the topic, expressed their opinions, and clarified questions that arouse.
It is noted that the aim of conducting series of seminars isto educate teachers on the proper application of modern methods and techniques in the teaching process to enhance the quality of education, introduce new approaches to teaching methodology, and at the same time to facilitate exchange of experiences among teachers. The next seminars are planned to be held at the Faculty of Construction and Transportation of the University.