AzMİU ilə PMD Projects MMC arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb
Bu gün Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti (AzMİU) ilə PMD Projects MMC arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb. AzMİU-nun rektoru, professor Gülçöhrə Məmmədovanın və PMD Projects MMC-nin İdarə heyətinin sədri Dəyanət Sədullayevin  imzaladıqları müqavilə iki qurum arasında əməkdaşlıq üçün geniş imkanlar açır. Müqaviləyə əsasən, istehsalat təcrübəsinə gedən tələbələrin bilik və bacarıqlarının artırılması məqsədilə onlara şirkətin bazasında istehsalat təlimi və təcrübə keçmələrinə şərait yaradılacaq, gələcəkdə kadr ehtiyaclarının ödənilməsi istiqamətində birgə fəaliyyət göstəriləcək.
Şirkətin nümayəndə heyəti ilə görüşdə rektor son illər universitetdə kadr hazırlığı istiqamətində görülən işlərdən, tələbələrə praktiki vərdişlərin aşılanmasının vacibliyindən və bu sahədə qazanılan uğurlardan danışıb. O, təhsilin keyfiyyətinin artırılması üçün istehsalat təcrübələrinin önəmli olduğunu, bu istiqamətdə universitetə yardımçı olan partnyor şirkətlərin ildən-ilə artdığını vurğulayıb. PMD Projects MMC ilə əməkdaşlığın AzMİU üçün faydalı olacağını deyən G.Məmmədova bu addımın məzunların işlə təminatına da müsbət təsir edəcəyini bildirib.
Əməkdaşlığın hər iki tərəf üçün səmərəli olacağını diqqətə çatdıran Dəyanət Sədullayev bu işdə əsas məqsədlərinin tələbənin inkişafına dəstək vermək, onların kadr kimi yetişməsinə yardımçı olmaqdır. D.Sədullayev onu da bildirib ki, şirkətdə təcrübə keçən tələbələrdən 10 nəfəri işlə təmin ediləcək.
Görüşün sonunda PMD Projects MMC-nin İnsan Resursları şöbəsinin müdiri Vüqar Heydərovun təqdimatında şirkətin fəaliyyətinə həsr olunmuş prezentasiya tələbələrə təqdim olunub.

Today, Azerbaijan University of Architecture and Construction (AzUAC) signed a cooperation agreement with PMD Projects LLC. The agreement, signed by AzUAC's rector, Professor Gulchohra Mammadova, and the chairman of PMD Projects LLC's Management Board, Dayanat Sadullayev, opens up broad opportunities for collaboration between the two institutions. According to the agreement, conditions will be created for students to undergo production training and gain experience at the company's facilities to enhance their knowledge and skills. Joint activities will also be undertaken in the future to meet the needs for personnel.
During the meeting with the company's representatives, the rector discussed the recent activities carried out at the university in terms of personnel training and the importance of providing practical skills to students. She emphasized the significance of production internships in improving the quality of education, noting the increasing number of partner companies assisting the university in this direction over the years. Mammadova expressed confidence that the collaboration with PMD Projects LLC would be beneficial for AzUAC and positively impact the employment of graduates.
Dayanat Sadullayev highlighted that the main purpose of their involvement is to support the development of students and help them grow into qualified professionals. He also mentioned that 10 students who undergo internships at the company will be employed. At the end of the meeting, a presentation dedicated to the activities of PMD Projects LLC was presented to the students by the company's Human Resources Department Director, Vugar Heydarov.