AzMİU ilə 166 Global Logistics MMC arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb
Dekabrın 4-də Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti (AzMIU) ilə 166 Global Logistics MMC arasında görüş keçirilib. AzMİU-nun Strateji inkişaf üzrə prorektoru Ülkər Səttarova qonaqları salamlayıb, ortaq logistik-akademik fəaliyyətin başladılması təşəbbüsü ilə çıxış etdiyinə görə şirkətin rəhbərliyinə minnətdarlığını bildirib. Əməkdaşlığın bir çox istiqamətdə real və çoxşaxəli fəaliyyətə əsaslanacağına ümidvar olduğunu deyib.
166 Global Logistics MMC-nin direktoru Ruslan İmamquliyev öz çıxışında bu əməkdaşlıqdan məmnunluğunu ifadə edib. Əməkdaşlığın nəticəsi olaraq Nəqliyyat fakültəsinin professor-müəllim heyəti və tələbələri ilə həyata keçirəcəkləri aktiv fəaliyyət istiqamətlərindən danışıb.
Nəqliyyat fakültəsinin dekanı Elçin Yusifzadə gələn ildən etibarən Nəqliyyat fakültəsində logistika və nəqliyyat texnologiyaları ixtisasına qəbulun aparılacağının nəzərdə tutulduğunu qeyd edib. Qurulan əməkdaşlığın akademik heyət və təhsil alacaq tələbələr üçün də faydalı olacağını söyləyib. Əməkdaşlığın nəticəsi olaraq fakültədə yaradılacaq Logistika Mərkəzi barədə məlumat verib. Tələbələrinin nəzəri biliklərinin istehsalatda tətbiqinin daha da genişləndirilməsi məqsədi ilə gələn il 5 tələbənin şirkətdə təcrübəyə cəlb olunacağını söyləyib.
Görüş zamanı ikitərəfli əlaqələrin perspektivləri, gənc kadrların fərdi inkişafı, sertifikatlaşdırma proqramları, startapçıların layihələrinin reallaşdırılmasına dəstək, təhsildə fərqlənən tələbələrə təqaüdlərin verilməsi, master-klas, təlim, vorkşopların keçirilməsi, xarici və yerli mütəxəssislərin universitetə dəvəti və s. məsələlər müzakirə olunub.

On December 4th, Azerbaijan University of Architecture and Construction (AzUAC) held a meeting with 166 Global Logistics LLC. Ulkar Sattarova, Vice-Rector for Strategic Development of AzUAC, warmly welcomed the guests and expressed gratitude to the company's leadership for initiating the joint logistics-academic collaboration. She voiced her hope that the collaboration would encompass a variety of real activities in different directions.
Ruslan Imamguliyev, Director of 166 Global LogisticsLLC, expressed his satisfaction with the collaboration in his address. He outlined the collaborative activities planned with the faculty and students of the Transportation Department. Elchin Yusifzade, the dean of the Transportation Department, announced that admission to the logistics and transportation technologies specialization would commence next year. He emphasized that the partnership would benefit both the academic staff and students. Information about the establishment of the Logistics Center at the faculty was shared, along with plans for five students to undertake internships at the company next year to enhance their theoretical knowledge with practical application.
The meeting covered various aspects of bilateral relations, including prospects for further collaboration, individual professional development, certification programs, support for startup initiatives, scholarships for outstanding students, organization of master classes and training workshops, as well as the invitation of foreign and local experts to the university.
The meeting concluded with the signing of a cooperation agreement between the company and the university.